Nové verze programů, upgrade

Systém Agnis se neustále vyvíjí a nové verze programů jsou průběžně umísťovány na tomto místě.

Aktualizace z internetu

Výhodou aktualizace z internetu je, že se stahují jen ty části systému, které jsou novější. Pro aktualizaci z internetu je potřeba, aby byl počítač nebo počítačová síť, kde je systém Agnis umístěn, připojen k internetu.

Stažení kompletního upgrade z internetu

Při stažení kompletního upgrade se stáhne soubor obsahující kompletní upgrade. Výhodu je, že tento soubor je možno uložit na usb disk, vypálit na CD a případně přenést na počítač, který není připojen na internet. Kompletní upgrade má velikost cca 230 MB a jedná se o jeden soubor, který se jmenuje AGNIS_UPGRADE.ZIP. Stáhnout jej můžete kliknutím na následující odkaz a následně na tlačítko Uložit.

!!!   Stáhnout kompletní upgrade   !!!

 

Postup instalace nových verzí programů (upgrade):

 1. Ukončete všechny programy systému Agnis na všech počítačích.
  Pozor na programy, které běží "na pozadí" a jsou znázorněny pouze malou ikonou Agnis v pravé části lišty windows. Jedná se o hlavní spouštěcí program Agnis, program Automatické archivace, program pro načítání dat z telefonní ústředny, program pro tisk bonů a účtenek, program pro komunikaci s mobilním číšníkem a program pro převody účtů do pokladny. Všechny tyto programy jsou znázorněny ikonkou Agnis, na kterou když poklepete myší, tak se program otevře v okně a křížkem ho ukončíte. Zkopírujte soubor agnis_upgrade.zip do složky x:/agnis/upgrade.
 2. Spusťte jeden z programů Recepce, Restaurační provoz, Směnárna.
 3. Pokud máte upgrade na CD, vložte CD do počítače, pokud na jiném přenosném médiu, např. usb disk, připojte usb disk do počítače. Pokud ne, pokračujte dalším bodem.
 4. V nabídce Servis spusťte Nové verze programů. Spuštěný program se sám ukončí a spustí se upgradovací program.
 5. Pokud program nalezne soubor s upgradem na CD, nebo na usb disku, začne se provádět upgrade. Pokud ne, zobrazí se informace, že nebyl nalezen soubor s upgradem a nabídnou se možnosti:
  • Vyhledat soubor na disku - tuto možnost můžete použít v případě, že jste stahovali soubor s upgradem a uložili jste jej někam na disk počítače.
  • Aktualizovat z internetu - touto volbou se z internetu stáhnou pouze novější části systému Agnis a začne se provádět upgrade.
   Pokud se volba Aktualizovat z internetu nezobrazí (při upgradu ze starší verzí programů Agnis), můžete zvolit Stáhnout z internetu.
  • Stáhnout z internetu - touto volbou se stáhne z internetu kompletní soubor s upgradem a upgrade se začne provádět.
 6. V první části probíhajícího upgradu se kopírují novější soubory. Pokud se některé soubory nepodaří překopírovat, upgrade se zastaví a vyzve k ukončení všech programů Agnis (viz. bod 1). Po kontrole počítačů a ukončení běžících programů Agnis pokračujte tlačítkem Pokračovat. Pokud se ani potom nepodaří některé soubory překopírovat můžete upgrade buď ukončit, nebo zavolejte na tel. 584 409 354, případně 777 246 470.
 7. Po dokončení celého upgrade zůstane zobrazen protokol o upgradu, který obsahuje technické podrobnosti, kterým nemusíte věnovat pozornost a upgradovací program můžete ukončit. Po jeho ukončení se spustí původní program, z nějž jste Nové verze programů spustili a případně budou probíhat ještě potřebné konverze a úpravy dat.
 8. Nakonec věnujte prosím pozornost Informacím o změnách, kde se dočtete jaké změny jsou v nových verzích programů.
Naposledy změněno úterý, 21 prosinec 2021 10:33

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku.
Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.